Kategoria: Krim & Korrupsion

Krim & Korrupsion

Krim & KorrupsionKryesore

Mafia e pronave / Arbër Abazi beu i ri i tokave në Bërxullë, Sakip Domi personi kyç që mund të rrëfejë skemën, edhe Lulzim Begaj ngriti biznesin buzë rrugës

prapaskena
Teksa ish pronarët kërkojnë kthimin dhe kompensimin e pronave prej 30 vitesh deri në Strasburg, pronar të pronave mes Tiranës dhe Vorës, në bregdet dhe...
Krim & KorrupsionKryesore

Arben Kraja ish kandidat për deputet i Ramiz Alisë, lidhja me Metën dhe vjedhja e vilës në Gjirin e Lalzit, i dha tender kompanisë që çoi në burg Thoma Gëllçin

prapaskena
Ish kreu i SPAK, Arben Kraja, është një personazh me ‘ngarkesa’ të shumta. Në fund të regjimit komunist, Kraja ka qenë kandidat për deputet i...
Krim & KorrupsionKryesore

Kush është gjyshja 80-vjeçare, njerëzit e Tigrit dhe avokati i Metës pjesë e kartelit korruptiv të energjisë në Shqipëri, si pastrohen paratë e pista

prapaskena
Arben Ahmetaj, Ilir Meta dhe një ish politikan i nivelit të lartë, përfaqësojnë sot kartelin kryesor klientelistdhe korruptiv në Shqipëri të energjisë së rinovueshme. Treshja...
InvestigimKrim & KorrupsionKryesore

Audiopërgjimi i Elvi Fundos dhe Anila Bashës duke vendosur gjoba si Shullazi: Ka 5 muaj që të kërkoj lekë, hajde në zyrë ndryshe…

prapaskena
Elvi Fundo është pronar i portalit CNA, me administrator Xhovan Shyti, ndërsa Anila Basha është pronare dhe administratore e portalit Neës Bomb. Anila Basha është...
Krim & KorrupsionKryesorePrapaskena

Babai spiun i Sigurimit, i biri i akuzuar për gjobë 50 mijë euro. A do pendohen Etleva Skonja dhe Xhova për të rrëfyer krimet e Elvi Fundos para drejtësisë?

prapaskena
Emil Fundo, babai i ish zyrtarit të PD-së, Elvi Fundo, rezulton se ka qenë spiun i ish Sigurimit të Shtetit me pseudonimin ‘Voltmetri’. Sipas kartelës,...
Krim & KorrupsionKryesore

Arben Ahmetaj udhëtime dhe harbim në hotele me Lirim Fezollarin që i dha pronat publike ku ngriti biznesin Latitude dhe një qendër tregtare

prapaskena
Skema përsëritet. Atë që bëri me inceneratorët, ku mori një vilë si dhe para për udhëtime dhe pushime nga Klodian Zoto, Arben Ahmetaj dyshohet nga...
Krim & KorrupsionKryesore

Ana e errët e fitores së Tom Doshit, mori 50 tendera në një ditë nga Manastirliu. 2339 tendera në total. Ja pse opozita ka mbyllur gojën

prapaskena
Tom Doshi, me partinë PSD që i mori në përdorim Skënder Gjinushit, ka marrë një rezultat surprizues në zgjedhjet lokale të 14 majit 2023. Partia...