Kategoria: Ekonomi

Ekonomi

EkonomiKrim & KorrupsionKryesore

Guvernatori Sejko pazar me mafien e kredive Ibro-Meskuti, pezullon për 1 vit MCA. Sa ishte ‘gjeli’ për të shpëtuar heqjen e licencës dhe kush është “Espinoza” i Bankës së Shqipërisë

prapaskena
Vjedhjen e miliona eurove dhe shkatërrimin e mijëra familjeve shqiptare nga “firma piramidale” Micro Credit Albania, Guvernatori Sejko e doroviti me një pezullim, ditën e...
AktualitetEkonomiKryesore

Drejtori i ‘pensioneve’ Astrit Hado afera me tendera, vjedh edhe naftën e shtetit, abuzime me emërimet, makinat publike përdoren privatisht, lidhja klienteliste me Ben Tigrin 

prapaskena
Kontrolli i Lartë i Shtetit, përmes një raporti të detajuar, ka konstatuar se në Institutin e Sigurimeve Shoqërore me në krye Astrit Hadon është vjedhur...
EkonomiKrim & KorrupsionKryesore

BKT / Drejtori turk me disa gra e dashnore dhe Arjana Xhafa e “miellit” vjedhin shqiptarët, pjesë e mafies së kredive MCA-ADCA, bllokohnë llogaritë për mashtruesit

prapaskena
Banka Kombëtare Tregtare bllokoi rrogat e qindra klientëve në fund të vitit që lamë pas me preteksin se kishin haraç për t’i paguar gangrenës së...
AktualitetEkonomiKryesore

Hakerat shpartallojnë BKT-në, OTP dhe Union Bank, drejtorët që u janë vjedhur akauntet, bankierët tanë festojnë pub-eve me femra dhe puro kubaneze

prapaskena
Hakerat iranianë të Homeland Justice kanë sulmuar disa banka të nivelit të dytë. BKT, OTP, Union Bank janë shpartalluar nga hakerat, por çuditërisht po e...
EkonomiKrim & KorrupsionKryesore

Kallëzohet drejtoresha e mafies Kredo.al Arlinda Muja, ‘rubla ruse’ shpërdorim i thirrjeve telefonike, mashtrim me pasoja të rënda, grup kriminal, falsifikime dhe një mal me krime financiare

prapaskena
Një dosje voluminoze penale po përgatitet nga Studio Ligjore Jurisprudenca për drejtoreshën e Kredo.al, Arlinda Muja, për disa vepra të dyshuara penale, të kryera për...