Kategoria: Investigim

Investigim

InvestigimKrim & KorrupsionKryesore

Audiopërgjimi i Elvi Fundos dhe Anila Bashës duke vendosur gjoba si Shullazi: Ka 5 muaj që të kërkoj lekë, hajde në zyrë ndryshe…

prapaskena
Elvi Fundo është pronar i portalit CNA, me administrator Xhovan Shyti, ndërsa Anila Basha është pronare dhe administratore e portalit Neës Bomb. Anila Basha është...
InvestigimKryesore

Kush është trafikanti Sokol Topçiu që mashtroi me bojën pasi mori pararë nga KQZ. Fitoi edhe tenderin sekret 700 mijë euro për kodet e sigurisë

prapaskena
Mashtrimi me bojën që shënjon gishtin për të mos votuar më shumë se një herë në zgjedhjet e 14 majit, mban emrin e Sokol Topçiut,...
InvestigimKrim & KorrupsionKryesore

Dosja në SPAK e ish drejtorit të LSI Vojo Bregu (dashnorit të Lolitës), nga hajdut tokash e parash publike në procudent i ‘Piranjave’ të korrupsionit. Vjehrri fermë me para të pista

prapaskena
Konsiderohet si ikona e korrupsionit të LSI-së si ish drejtor i Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit në Ministrinë e Bujqësisë. Me dosje korrupsioni dhe pastrimi...
InvestigimKryesore

Luiz Ejlli u zhvat nga mafia e kredive MCA, ADCA dhe Iutecredit, grupi kriminal që ka vjedhur mijëra shqiptarë nga Meskuti, Ibro tek Akan Ajdini

prapaskena
Nga Migena Aleksi Historia e Luiz Ejllit është historia e mijëra të rinjve dhe të rejave të thjeshtë të këtij vendi, të cilët jetuan në...
InvestigimKryesorePrapaskena

Ermal Dredha, kandidati i krimit dhe i oligarkëve për Vlorën, babai i dënuar si mafie pronash, lidhja me çunat e Dubait, sheikët, Gjinushin dhe Ruçin, pse e la që punën 8 mijë USD për rrogën 1 mijë USD

prapaskena
Slogani i Ramës “Gjithmonë para, asnjëherë pas”, duket se nuk justifikohet me kandidaturën e Ermal Dredhës për Bashkinë e Vlorës, një emër i cili të...