Tag : Elvi fundo

InvestigimKryesorePrapaskena

‘Gjobat’ e Elvi Fundos, Bashkim Ulaj 2 milionë lekë në muaj, Veliaj 700 mijë, Dionis Teqja 3 milionë, Klod Allajbeu 850 mijë, ja sa lekë i japin nga Sokol Meqemeja, Theodhoro Çami, Gjergj Luca tek ‘mamuthi’ Maho

prapaskena
Disa nga të ashtuquajturit oligarkë që kanë përfituar prona dhe para publike nga pushteti i Rilindjes, paguajnë ish zyrtarin e PD-së, Elvi Fundon, i cili...
AktualitetKrim & KorrupsionKryesore

Petrit Maho dhe Gjergj Luca ‘blejnë’ Elvi Fundon, i japin 6 milionë lekë në muaj për lëpirje, Maho mori 233 tendera korruptivë në shëndetësi

prapaskena
Biznesmenë dhe të ashtuquajtur oligarkë pranë Rilindjes që kanë përfituar miliona euro para publike, koncensione dhe prona, paguajnë çdo muaj ish zyrtarin e Partisë Demokratike,...
AktualitetKrim & KorrupsionKryesorePrapaskena

Kulmi! Veshoja i gjobave me televizion! Rilindja shpërblen fundërrinën Elvi Fundon, AMA i jep licencë për dy qarqe. Vendimi korruptiv. Cili është burimi i parave, roli i Tigrit dhe disa oligarkëve 

prapaskena
Nga njëra anë bën moral dhe gjoja denoncon korrupsionin e pushtetit me portalin e tij periferik dhe mediokër të gjobave, nga ana tjetër finalizon afera...
AktualitetKrim & KorrupsionKryesore

Sondazhi i ‘Brrylit’, CNA-ja e Elvi Fundërrinës rankohet në vendin e parë si portali më gjobëvënës në Shqipëri, ‘Veshoja’ nga bole e Bodes në bole e Ben Tigrit

prapaskena
Disa javë më parë, një nga faqet ironizuese më popullore në vend, Brryli Broadway hapi një sondazh për portalet më gjobëvënës në Shqipëri. Dhe për...
KryesorePolitikëPrapaskena

Njihuni me ‘bolen e Bodes’ që shkurtoi veshët me lekë gjobash, si e bleu vilën në Gjirin e Lalzit, kryefundërrina Elvi Fundo paguhet nga Balluku, Tigri, Bashkim Ulaj, Vasili, Maho, Teqja, Gramos Sako, non gratat dhe ëndërruesit e inceneratorëve. Gjobiti deri tek priftërinjtë

prapaskena
Njihet gjerësisht si ‘bolja e fishkur’ e Ridvan Bodes, fundërrinë e fundërrinave, zëdhënës i nongratave, kumarxhi, partiak ngjitës, gjobaxhi ordiner, dhjaks, i pabesë, pa asnjë...