Author : prapaskena

http://prapaskena.com - 8339 Postimet - 0 Comments
Krim & KorrupsionKryesore

Mafia e pronave / Arbër Abazi beu i ri i tokave në Bërxullë, Sakip Domi personi kyç që mund të rrëfejë skemën, edhe Lulzim Begaj ngriti biznesin buzë rrugës

prapaskena
Teksa ish pronarët kërkojnë kthimin dhe kompensimin e pronave prej 30 vitesh deri në Strasburg, pronar të pronave mes Tiranës dhe Vorës, në bregdet dhe...
KryesoreShëndetSociale

Zhul e harbutëri / Klientët masakrojnë hotelin Melia Durrës për shërbim skandaloz, brandit ndërkombëtar i bien yjet, ushqim i mykur, pije cilësi e dobët, s’ka argëtim, papastërti, sjellje jo etike dhe grabitje me shërbimet me pagesë ekstra

prapaskena
Hoteli i kosnideruar madhi dhe luksoz në vend dhe rajon, ‘Meliá Durrës’ hapi sot zyrtarisht dyert në ‘San Pietro Resort’, në Gjirin e Lalzit. Por...
Krim & KorrupsionKryesore

Arben Kraja ish kandidat për deputet i Ramiz Alisë, lidhja me Metën dhe vjedhja e vilës në Gjirin e Lalzit, i dha tender kompanisë që çoi në burg Thoma Gëllçin

prapaskena
Ish kreu i SPAK, Arben Kraja, është një personazh me ‘ngarkesa’ të shumta. Në fund të regjimit komunist, Kraja ka qenë kandidat për deputet i...
Krim & KorrupsionKryesore

Kush është gjyshja 80-vjeçare, njerëzit e Tigrit dhe avokati i Metës pjesë e kartelit korruptiv të energjisë në Shqipëri, si pastrohen paratë e pista

prapaskena
Arben Ahmetaj, Ilir Meta dhe një ish politikan i nivelit të lartë, përfaqësojnë sot kartelin kryesor klientelistdhe korruptiv në Shqipëri të energjisë së rinovueshme. Treshja...