Kategoria: Prapaskena

prapaskena

AktualitetKrim & KorrupsionKryesorePrapaskena

Kulmi! Veshoja i gjobave me televizion! Rilindja shpërblen fundërrinën Elvi Fundon, AMA i jep licencë për dy qarqe. Vendimi korruptiv. Cili është burimi i parave, roli i Tigrit dhe disa oligarkëve 

prapaskena
Nga njëra anë bën moral dhe gjoja denoncon korrupsionin e pushtetit me portalin e tij periferik dhe mediokër të gjobave, nga ana tjetër finalizon afera...
Krim & KorrupsionKryesorePolitikëPrapaskena

Oligarku rus që korruptoi ish zyrtarin e FBI bleu edhe Damian Gjiknurin, si e mori HEC-in e Shushicës, Oleg Deripaska ortak me Idajet Ismailajn e Alb Star. Si kanë depërtuar njerëzit e Putinit në Tiranë

prapaskena
Ish-zyrtari i lartë i FBI-së në Nju Jork Charles McGonigal është arrestuar për lidhjet e tij me një oligark rus Oleg Deripaska, një miliarder rus...
AktualitetKryesorePrapaskena

Zbulohet kush i sulmoi pas shpine Pashk Rrapin, Ylli Rakipin, Fanen, Frangajn, Kastratin, Samir Manen, gazetarët Ora News dhe analistët me faqen Butik

prapaskena
Gjatë periudhës 2019-2022, një faqe anonime në Facebook me emrin “Butik” nisi të trazonte rrethet e biznesit, gazetarëve, analistëve, politikës dhe klanet e tenderave, por...
AktualitetKrim & KorrupsionKryesorePrapaskena

Hakmarrja / Gjokuta u arrestua pasi hetoi pastimin e parave nga ABI Bank, TRANZIT-i dhe mafien SGA, kallëzimi nga Brikena Hoxha drejtoresha e parave të pista (ja kulisat)

prapaskena
Opinioni publik u godit dje me “bombën” e radhës: Arrestohen Arlind Gjokuta, Sekretar i Përgjithshëm i Ministrisë së Financave, Fatmir Hoxhaj, Drejtor në Ministrinë e...
AktualitetKrim & KorrupsionKryesorePrapaskena

Ylli i drogës nuk zë mend, vijon shantazhin ndaj institucioneve publike për interesa korruptive edhe pas shpalljes non grata nga SHBA për shantazh. I përfshirë në call centera. A fshihet pas tij koka e krimit Ilir Meta që ka 5 dosje në SPAK?

prapaskena
Në prill të vitit 2022, Departamenti i Thesarit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës njoftoi shpalljen non grata të biznesmenit Ylli Ndroqi, pronar i televizionit...