Prapaskena

Rritja e çmimit të naftës, fermerët e Devollit në protestë

Publikuar: 13/02/2022

Fermerët e zonës së Devollit këtë të dielë kanë dalë në protestë për rritjen e çmimit të naftës dhe të plehrave kimike.

 

Burime për abcneës.al bëjnë me dije se fermerët kanë dalë në rrugën nacionale në hyrje të Bilishtit sebashku me mjetet e tyre bujqësore në kundërshtim me rritjen e çmimeve.

Ndërkohë deri më tani nga protesta nuk është shënuar asnjë incident.

 

 Më të lexuarat