Prapaskena

Diell dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit

Publikuar: 27/01/2022

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh duke sjellë mot me diell, por të ftohtë, pasi ka filluar tërheqja e të ftohtit polar.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku variojnë: në zonat malore, nga -10°C në 03°C, në zonat e ulëta nga 00°C në 10°C dhe në zonat bregdetare nga 02°C në 12°C.

Era do të fryjë në drejtim Verior-Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 2-3 ballë.

Ndërsa Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -11°C në -3°C dhe në zonat e ulëta nga -8°C në 00°C.Më të lexuarat