Prapaskena

“PS e zgjodhi Ilir Metën si President”, Rama i përgjigjet komentuesit: Ne u “detyruam” për të zgjedhur të keqen, nuk kishim votat!

Publikuar: 21/01/2022

“PS e zgjodhi Ilir Metën si President”, i shkruan qytetari Ramës.

“Ne nuk votuam Ilir Metën, ta kesh të qartë. Nuk i kishim votat të vetëm për të zgjedhur një president të tjetër, se po t’i kishim votat nuk do ta kishim zgjedhur. Mes të keqes për të futur vendin në proces kaotik dhe të keq më të vogël, ne zgjodhëm Ilir Metën Meta nuk e kishte nxjerr kokën publikisht por ai e kishte nxjerr kokën se ishte një mbështetës i opozitës”, tha Rama.

Ju e shkarkuat, meta dekretoi zgjedhjet e 6 marsit?
“Meta është i shkarkuar nga Parlamenti por procedura kalon në Gjykatën Kushtetuese, nuk jemi as në monarki as në diktaturë. Ne e kemi shkarkuar por ky proces ka rregull”, tha Rama.Më të lexuarat