Prapaskena

Moti i keq/ Në Balldre të Lezhës, 150 ha nën ujë! Rrugët nacionale dhe ato rurale, të kalueshme

Publikuar: 11/12/2021

Reshje të dendura shiu kanë përfshirë sot edhe qarkun e Lezhës, ndërsa raportohet se deri më tani niveli i ujërave në lumenjtë Drin, Gjadër, Mat dhe Drojë, janë në kuotën normale.

Problematike situata paraqitet në zonën depresive të kënetës së Kakarriqit, njësia administrative Balldre, ku janë rreth 150 ha tokë nën ujë.

Rrugët nacionale dhe ato rurale dhe ato bashkiake janë të kalueshme, ndërsa nuk ka probleme as në furnizimin me energji elektrike dhe ujë të pijshëm.Më të lexuarat