Prapaskena

Manastirliu jep lajmin nga Kuvendi: Do vendosim pasaportë vaksinimi për të hyrë në lokale

Publikuar: 04/11/2021

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu në parlamentet, teksa ka folur për vaksinimin ka dhënë edhe lajmin se do të vendoset “green pass” për t’u futur në lokale.

Ajo në foltoren e Kuvendit tha se për t’u futur në ambientet brenda të lokaleve do të duhet të jesh i vaksinuar, siç po ndodh edhe në vendet e tjera të botës.

“Duhet të kuptojmë edhe situatën që është në Europë, e kanë ato ‘green pass! E kanë! Do ta vëmë edhe ne “green pass” në lokale dhe në strukturat e tjera të shërbimit’- tha ministrja e Shëndetësisë” tha ajo.Më të lexuarat