Prapaskena

Sekuestrohen 43 kg marijuanë në kufirin me Greqinë, pranga dy shqiptarëve

Publikuar: 02/11/2021

Sekuestrohen 43 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar, ndërsa në pranga ranë dy shqiptarë. Operacioni në fjalë është kryer nga policia greke në Kostur.

Mësohet se brenda në mjet u sekuestruan 2 çanta që përmbanin 41 pako me 43 kg 100 gram marijuanë.

Ndërkohë, në pranga ra drejtuesi i mjetit dhe pasagjeri, përkatësisht 33 dhe 28-vjec. Po ashtu u sekuestruan 2 celularë dhe 3 karta SIM.

 

 Më të lexuarat