Prapaskena

Me shpejtësi ‘skëterrë’ dhe me patentën e hequr, arrestohet 29-vjeçari në Tiranë

Publikuar: 29/06/2021

Një 29-vjeçar është arrestuar mbrëmjen e djeshme nga policia, pasi po lëvizte me 196km/ h në rrugën interurbane kryesore Tiranë-Elbasan, pranë Tegut.

Policia njofton se është vënë në pranga shtetasi me iniciale B. H, 29- vjeç. Por siç duket nuk është hera e parë për 29-vjeçarin që shkel rregullat e qarkullimit rrugor, pasi rezulton i ndëshkuar më parë për shpejtësi mbi normat e lejuara, drejtim mjeti nën efektin e alkoolit si dhe me Leje Drejtimi të hequr.

‘Me shpejtësi vrastare dhe me leje drejtimi të hequr, arrestohet 29 vjeçari pranë Tegut. Vijon puna parandaluese e rrugorëve të kryeqytetit me fokus shkeljet që konsiderohen rrezik potencial për aksidentet rrugore si shpejtësia mbi normat e lejuara, garat e shpejtesisë si dhe drejtimi i mjeteve pas përdorimit të alkoolit.

Në rrugen interurbane kryesore Tiranë-Elbasan, pranë Tegut,  u konstatua nga radari  i vendosur në mbikalimin Mjull Bathore, automjeti me targë AA 606 LU, me shpejtësi 196 km/h, drejtuesi i të cilit shtetasi me iniciale B. H, vjeç 29, rezultoi disa herë i ndëshkuar për shpejtesi mbi normat e lejuara, drejtim mjeti nën efektin e alkoolit si dhe me Leje Drejtimi të hequr, në keto kushte u bë arrestimi i tij  në flagrancë për veprën penale të parashikuar në nenin 291 të Kodit Penal”, njofton policia.Më të lexuarat