Prapaskena

Krimi horror në Greqi, AND-ja e bashkëshortit gjendet tek shiriti izolues që i kishin mbyllur gojën 20-vjeçares (DETAJE)

Publikuar: 05/06/2021

Vijojnë hetimet për vrasjen e tmerrshme të 20-vjeçares në Greqi, nëna e një vajze 11 muajshe.

Mediat vendase bëjnë me dije se nën “mikrosopin” e policisë greke ka hyrë Eleni Mylonopoulou, gruaja që kishte fituar besimin e 20-vjeçares, Caroline, e cila kishte zbuluar shumë detaje nga jeta.

Carolina kishte folur për provojnë si një nënë e re, dashurinë e madhe për bashkëshortin, Babis, por edhe për financat e saj.

Oficerët e EL.AS theksojnë se psikologja është një “objekt hetimi” dhe “është një person që është me interes për autoritetet dhe duhet të hetohet”.

Oficerët e policisë po vazhdojnë të hetojnë mundësinë e informacionit të brendshëm të autorëve për gjendjen financiare të familjes. Në këtë kontekst, ata do të hetojnë nëse psikologia ka dhënë informacione në lidhje me gjendjen financiare të familjes, ku ndodhi dhe ngjarja e rëndë.

ADN-ja e bashkëshortit në shiritin izolues?

Policia ka bërë me dije se e vetmja ADN që është gjetur tek trupi i pajetë i Carolinës është AND-ja e bashkëshortit të saj, dhe konkretisht është gjetur në shiritin izolues që i kishin mbyllur gojën.

Por sipas dëshmis së tij, ai ua dha autorëve për ta lidhur, nën kërcënimin e një arme, pasi ata nuk e kishin atë me atij.

Por ajo që e bën më të vështirë zbardhjen e ngjarjes është se kamerat në zonë nuk tregojnë asnjë mjet që autorët mund të jenë arratisur, as skica që Babis tregoi për autorin që vrau Carolinën nuk ndihmoi aspak për gjetjen e tij.

Vijojnë hetimet pa ndalim për tqë zbardhur ngjarjen që tronditi Greqinë dhe jo vetëm.Më të lexuarat