Prapaskena

FOTO/ Ekzekutimi i Behar Sofisë, ja kush janë 3 bashkëpunëtorët e autorit Ernejt Shytit

Publikuar: 16/03/2021

Report Tv siguron fotot e 3 të arrestuarve për vrasjen e Behar Sofisë, të cilët bashkëpunuan me autorin e ekzekutimit Ernejt Shytit. 3 bashkëpunëtorët e tij Xhuljano Visha, 28 vjeç, Leonard Xhixha 30 vjeç, i akuzuar më parë për vrasje në tentativë dhe Skënder Vathi, 54 vjeç janë aktualisht në burg së bashku me Ernejt Shytin, i cili u arrestua në Malin e Zi.

Skënder Vathi, 54 vjeç, dyshohet si organizator i atentatit që i mori jetën Behar Sofisë.

66-vjeçari Behar Sofia, i njohur si “padron droge”, u ekzekutua mëngjesin 25 shkurtit afër Piramidës në Tiranë, ndërsa vrasësi u largua me biçikletë. Autori pasi e ka ndjekur disa metra pranë shtëpisë së tij, i ka dalë para 66 vjeçarit dhe e ka qëlluar më pas ai ka marrë një biçikletë pranë kullave dhe është larguar drejt Kodrave të Liqenit.Më të lexuarat