Prapaskena

Moti sot / Deri në mesditë diell, pasdite nis shiu në këto zona

Publikuar: 28/02/2021

Deri në mesditë i gjithë vendi ynë do të paraqitet në ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave kalimare, ku më të dukshme vranësirat paraqiten ne dy ekstremet veri-jug duke rrezikuar shira te izoluar në ekstremin jugor. Parashikohet qe kushtet e qendrueshme te motit te vijojne deri mengjesin e së hënës.

Temperaturat e ajrit do te ulen lehtë në mëngjes po ashtu edhe mesdita sjelle rënie të tyre duke luhatur vlerat ditore nga -2°C deri në 18°C. Era do fryjë mesatare dhe e fortë me 50-55 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 5 ballë.



Më të lexuarat