Prapaskena

“Tërmet” në partinë e Metës dhe Kryemadhit!

Publikuar: 27/01/2021

Levizja Socialiste per Integrim e drejtuar nga Monika Kryemadhi vijon te mpaket per shkak te rrjedhve te shumta vetem 3 muaj para zgjedhjeve. Dhe te gjitha largimet kane nje destinacion: Drejt PS-se, partise nga kane dale!

Ditën e sotme avokati dhe biznesmeni Esmerald Xhafa, një nga drejtuesit kryesor të LSI-së në qarkun Korçë, por edhe aktivist ka vendosur të largohet nga partia e Kryemadhit.

Kujtojmë se disa ditë më parë ish-ministri i Drejtësisë në kohën e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Nasip Naço braktisi “shtëpinë e tij” dhe iu bashkua PS, ndërsa pohoi se do të kandidojë i pesti për deputet në qarkun e Beratit.

Nderkohe qwe me pare ishte larguar dhe deputeti Lefter Koka, si dhe ish deputeti Rehovica, por dhe ish-deputetja e LSI-së, Ediola Braha vendosi t’i bashkohet Partisë Socialiste. Lajmin e bëri me dije ministri i Brendëshëm Bledi Çuçi, i cili shkruajti “LSI po shkon drejt shkërmoqjes totale dhe më 25 prill do të marrë goditjen finale”.Më të lexuarat