Tag : Lidhjet

InvestigimKrim & KorrupsionKryesore

Faktet / Damian Gjiknuri u dha fusha nafte dhe HEC-e klientëve të ish zyrtarit të FBI që u arrestua. Përfitues oligarku rus Oleg Deripaska dhe Shefqet Dizdari që paguan si sekser Charles McGonigal

prapaskena
Nuk mund të mungonte roli kyç i Damian Gjiknurit në skandalin dhe arrestimin e ish zyrtarit të lartë të FBI-së në Shtetet e Bashkuara të...
InvestigimKryesorePrapaskena

Onejda Ymeraj ‘kalorësja-balerinë’ e Klod Allajbeut te Spitali Amerikan, si u dorëhoq si drejtoreshë e barnave para se burri t’i arrestohej për recetat fiktive. A do rihapet dosja?

prapaskena
I bashkon jo vetëm pasioni për kalërimin tek “Equos Resort”, por edhe disa histori të tjera, si interesa të errëta dhe fijet klienteliste me Ministrinë...
AktualitetKryesorePolitikëPrapaskena

Si e kanë ‘kalëruar’ Klod Allajbeu dhe Arbër Teqja ministren Manastirliun mbi paratë e shëndetësisë, fijet deri në Zimbabve

prapaskena
Nga Adriatik Doçi Jo vetëm Autoriteti i Konkurrencës, që është kapur nga kartelet e tregjeve, por edhe Ministria e Shëndetësisë ka marrë tiparet e Ministrisë...
AktualitetKryesorePolitikë

Kush është gjyqtari me pallat Agron Zhukri që i dorëzoi PD-në Berishës! Nga shofer në drejtësi, kërcënimet dhe takimet para vendimit! Gruaja e tij sekretare e ‘Doktorit’

prapaskena
Nga Adriatik Doçi (Report Tv) Teksa mbështetësit e Lulzim Bashës dhe grupi i ri kundërshtar kërkonin një formë bashkëpunim me Foltoren e Sali Berishës për...