Tag : Charles McGonigal

AktualitetBotëPolitikë

Flet ish-e dashura e McGonigal, personi që ”fundosi” ish-zyrtarin e FBI. “Kur i kam nisur FBI-së email, kam qenë e dehur. Edi Ramën e ka marrë shpesh në telefon”

user2023 user2023
Allison Guerriero, ish-e dashura e Charles McGonigal, personi i cili denoncoi aferat e ish-zyrtarit të lartë të FBI-së, ka rrëfyer në një intervistë ekskluzive për...
Dosje rozëKrim & KorrupsionKryesore

Me femra misterioze e çanta me para / Agron Neza i ‘FBI’ i mori 10 milionë euro një oligarku për ta shpëtuar nga lista e zezë, si arriti deri tek Rama, zbulohet baza e kodoshit të kundërzbulimit në Tiranë, lidhje me Avni Ponarin e Gjiknurin

prapaskena
Kur gjithë mediat në Shqipëri ziejnë për skandalin e FBI-së amerikane që mban emrin “Charles McGonigal”, një gazetar i njohur kosovar deklaroi dy ditë më...
InvestigimKrim & KorrupsionKryesore

Faktet / Damian Gjiknuri u dha fusha nafte dhe HEC-e klientëve të ish zyrtarit të FBI që u arrestua. Përfitues oligarku rus Oleg Deripaska dhe Shefqet Dizdari që paguan si sekser Charles McGonigal

prapaskena
Nuk mund të mungonte roli kyç i Damian Gjiknurit në skandalin dhe arrestimin e ish zyrtarit të lartë të FBI-së në Shtetet e Bashkuara të...