Tag : Agron neza

AktualitetKrim & KorrupsionKryesorePolitikë

Aventurat e agjentëve / Kodoshi Neza nga përkthyes i Tom Doshit për ‘atentatin’ e Metës, çantat me para tek darkat me Ramën. Ku i merrnin paratë Agron Neza dhe Duçka që paguanin kryeagjentin qejfli të FBI-së?

prapaskena
Nga Gjergj Erebara  Ka shumë gjasa që së shpejti, një thriller spiunazhi apo një serial televiziv do të bëhet bazuar në historinë e Charles McGonigal,...
Krim & KorrupsionKryesore

75 milionë euro tendera, HEC-e dhe puse nafte / Lidhjet korruptive të Damian Gjiknurin me Agron Nezën, McGonigal të FBI-së, Deripaskan e Putinit dhe Shefqet Dizdarin, pazari me pasuritë publike

prapaskena
Damian Gjiknuri ka një rol të rëndësishëm në skandalin rreth ish agjentit të FBI, Charles McGonigal, paguar nga ‘kodoshi’ shqiptar Agron Neza për arsye të...
Dosje rozëKrim & KorrupsionKryesore

Me femra misterioze e çanta me para / Agron Neza i ‘FBI’ i mori 10 milionë euro një oligarku për ta shpëtuar nga lista e zezë, si arriti deri tek Rama, zbulohet baza e kodoshit të kundërzbulimit në Tiranë, lidhje me Avni Ponarin e Gjiknurin

prapaskena
Kur gjithë mediat në Shqipëri ziejnë për skandalin e FBI-së amerikane që mban emrin “Charles McGonigal”, një gazetar i njohur kosovar deklaroi dy ditë më...
InvestigimKrim & KorrupsionKryesore

Faktet / Damian Gjiknuri u dha fusha nafte dhe HEC-e klientëve të ish zyrtarit të FBI që u arrestua. Përfitues oligarku rus Oleg Deripaska dhe Shefqet Dizdari që paguan si sekser Charles McGonigal

prapaskena
Nuk mund të mungonte roli kyç i Damian Gjiknurit në skandalin dhe arrestimin e ish zyrtarit të lartë të FBI-së në Shtetet e Bashkuara të...