Tag : Afera me tendera

InvestigimKrim & KorrupsionKryesore

Letrat / Bashkim Ulaj korrupsion me Shkëlqim Leskajn, tenderin 3 milionë euro e mori Gener 2, punimet Shkëlqim e Mirel Elmazaj. Kriteret abuzive siç i donte Baçi

prapaskena
Oligarku Bashkim Ulajt ka blerë dhe korruptuar ish drejtorin e Ujësjellësit të Vlorës, Shkëlqim Leskajn, i cili i ka dhënë në mënyrë të paligjshme dhe...
Krim & KorrupsionKryesore

I dha tendera bandës së Talo Çelës, BKH-ja ‘ngre në ajër’ drejtorin Edri Mullai, të përfshirë një deputet dhe ‘xhuxhi i tenderave’. A do prangoset si Naqellari?

prapaskena
Drejtori i Agjencisë ë Blerjeve të Përqendruara pranë Ministrisë së Brendshme, Endri Mullai, nisi t’u devijonte thirrjeve të SPAK për t’u pyetur për një dosje...
AktualitetKryesorePolitikë

Kreu i Gardës Gramos Sako kapet duke marrë paratë e tenderave përmes gruas dentiste, maskoi kompaninë 2T në emër të vëllai, mbi 100 milionë euro para publike

prapaskena
Prapaskena ka parë disa transaksione dhe kontrata që tregojnë se si Komandanti i Gardës së Republikës, Gramos Sako, ka kaluar në emër të familjarëve të...