Aktualitet

Zbulohet rasti i rrallë në Londër, 29-vjeçari shqiptar e ka zemrën në krahun e djathtë

Një pacient shqiptar është paraqitur në një spital të Londrës me disa ankesa shëndetësore ndërsa është zbuluar se zemrën e kishte në krahun e djathtë si dhe organet kanë qenë të vendosura në të kundërt.

Rasti është zbuluar nga kardiokirurgu i njohur shqiptar, Kristo Papa i cili punon në Londër. Sipas doktorit, pacienti i cili është i moshës 29-vjeçare, është konstatuar me Destrocardia dhe Inversione të organeve të barkut nga e majta, shkruan “Ora news”.

Ky është ndër rastet e rralla në botë ndërkohë që për të riun kanë nisur shqetësimet e para Shëndetësore.

Sipas doktorit, në të gjithë botën mund të jenë vetëm 5 raste njerëzish që kanë këtë lloj anomalie trupore. Papa është shprehur se do ta ndjekë hap pas hapi rastin e të riut i cili aktualisht vijon normalisht punën e tij.

Postet e fundit

“U nj… poshtë, ndërrove dhe mbathjet!”- Zbulohen mesazhet që pedofili i dërgon të miturave: Nuk kam nevojë për k*rva

prapaskena

Ndryshimet/ Shoferët e rinj s’mund të ngasin të gjitha makinat, 2 vitet e para ‘kufizohen’ me zgjedhjen e mjetit

Nëna tha se i ngacmoi seksualisht djalin, 40-vjeçari: Të më varin në mes të fshatit

prapaskena