Prapaskena

Krim & Korrupsion

DERMOLIFE mashtrim kriminal me balonin gastrik, ja si Tea Trifoni shtoi në peshë pas ndërhyrjes gjoja të sukseshme. Meridian Ramçaj: Baloni, mashtrim i madh 

Publikuar: 26/12/2022

Një vit më parë, bëri bujë në media lajmi se ish konkurrentja e Për’Puthen, Tea Trifoni, kishte zgjedhur të dobësohej me balonin gastrik në klinikën Dermolife.

Lajmi u trumbetua edhe nga vetë klinika, për të treguar suksesin e saj në luftën kundër kilogramëve të tepërt, me metodën e rrezikshme të balonit gastrik.

Nuk dihet nëse Tea ka mashtruar me ndërhyrjen siç bëri me lidhjen Andin, kur ndërkohë flinte me Beartin në Kosovë.

Por duket qartë se Tea ka shtuar në peshë që nga koha kur pretendon se ka vendosur balonin gastrik.

Pamjet e saj reale u shfaqën gjatë hyrjes në BB Vip, ku Tea duket gati 100 kg.


(Tea sot)

Pamjet nuk lënë shumë vend për fjalë, duke konfirmuar një mashtrim kriminal nga Dermolife.

(Tea kur bëri ndërhyrjen)

(Tea pas ndërhyrjes)

Edhe ish banori i “Big Brother Vip”, Meridian Ramçaj, ka rrëfyer eksperiencën e tij me balonin gastrik, duke e cilësuar si një mashtrim i madh.

Unë gjithmonë kam patur problemin e shëndetit, shëndoshu, dobësohu. Në 2014 kam provuar balonin gastrik. Për mua një nga mashtrimet më të mëdha është baloni gastrik, atë ditë që ti e vendos nuk t’i tregojnë të gjitha truket e balonit. Kur e vendos balonin ai zë gjysmën e stomakut, dhe nëse ti e tejkalon atë, se e dimë që stomaku është një muskul që zmadhohet, dhe pa e kuptuar të shtosh dhe një kafshatë përditë, dhe stomaku ka tendencën për t’u zmadhuar pavarësisht se është baloni”, u shpreh Meridiani.

 

 

 

 Më të lexuarat