Prapaskena

Horoskopi 18 Nëntor, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Publikuar: 17/11/2021

Dashi

(21 mars – 19 prill)

Sektori juaj i parave do të përmirësohet ndjeshëm me Hënën në shenjën e zodiakut të Demit. Tani është koha e përkryer që ju të filloni të bëni një listë të asaj që duhet të hiqni dorë.

Demi

(20 prill – 20 maj)

Universi dëshiron që ju të shkëputeni nga monotonia e jetës dhe të filloni t’i shihni gjërat nga këndvështrimi pozitiv. Lërini gjërat e papritura që ju ndodhin të jenë një sinjal se është koha për të ndryshuar!

Binjakët

(21 maj – 20 qershor)

Ju i keni paguar shumë kohë më parë detyrimet tuaja. Pavarësisht se keni kaluar disa ditë negative, shikojeni si një shenjë pozitive për të ardhmen dhe një dhuratë që ju ndihmon ta përfundoni vitin ashtu si dëshironi.

Gaforrja

(21 qershor – 22 korrik)

Ndonjëherë miqtë tanë janë aty për ne, dhe pastaj ka raste kur shikon përreth dhe nuk mund të gjesh asnjë person. Keni një ndjenjë të vetmisë në jetën tuaj, por duket se jeni dorëzuar ndaj realitetit dhe nuk po bëni asgjë për t’i ndryshuar gjërat.

Luani

(23 korrik – 22 gusht)

Mos u dorëzoni ende edhe pse një zë i brendshëm është duke bërtitur për ta bërë. Të gjithë kanë momente ku mendojnë se nuk munden më, por ti je një Luan me shumë guxim dhe siç të ka mësuar jeta herë pas here, ajo që nuk të vret vetëm të bën më të fortë.

Virgjëresha

(23 gusht – 22 shtator)

Nuk duhet t’i dini të gjitha përgjigjet tani. Në fakt, të mos dish do të jetë gjëja më e mirë që do të të ndodhë. Dhimbja që po kaloni tani është një dhuratë që do t’ju vendosë në një pozicion më të mirë sapo të ketë kaluar pak kohë.

Peshorja

(23 shtator – 22 tetor)

Ndonjëherë edhe  ju mund të humbisni lojën kur jeni të lodhur. Jepini vetes pak kohë për të përpunuar ndjenjat tuaja dhe do të shihni që çdo vështirësi do të kalojë,  jo domosdoshmërisht pa probleme, por do të kalojë!

Akrepi

(23 tetor – 21 nëntor)

Ju jeni shumë intensiv ndonjëherë, dhe ky mund të jetë një defekt i juaji.  Nuk ju pëlqen të hiqni dorë dhe e urreni idenë për të lënë të shkojë diçka që mendoni se ju përket. Gjithë koha që keni investuar duhet të prodhojë një rezultat, apo jo? Ka ardhur koha që të mësoni t’i lini gjërat të shkojnë Akrep.

Shigjetari

(22 nëntor – 21 dhjetor)

Zakonet e këqija ‘vdesin vështirë’, por edhe ato të mirat. Kohët e fundit po provoni disa gjëra të reja dhe edhe pse po arrini rezultate, ka një ndjenjë bezdisëse se kjo nuk është për ju dhe nuk do të preferonit të vazhdoni jetën në këtë mënyrë.

Bricjapi

(22 dhjetor – 19 janar)

Pengesat janë ende në rrugën tuaj Bricjap, dhe ju jeni i vetmi person që mund t’i largoni ato. Është koha për të bërë një pushim sepse kohët e fundit keni punuar shumë. Lërini mënjanë të gjitha përgjegjësitë, kujdesin dhe shqetësimin tuaj.

Ujori

(20 janar – 18 shkurt)

Mund t’ju duhet të pohoni pavarësinë tuaj pak më shumë se zakonisht, dhe kjo është më e lehtë të thuhet, por jo të bëhet. Sado të përpiqeni, ndjenja e fajit për disa ngjarje të ndodhura në të kaluarën  mund të godasë fort, por ju jeni rritur mjaftueshëm për të përballuar këtë emocion dhe për ta parë atë siç është në të vërtetë.

Peshqit

(19 shkurt – 20 mars)

Disa mesazhe nuk janë të destinuara për t’u thënë me zë të lartë, dhe kjo është arsyeja pse veprimi flet më shumë se fjalët.  Mos hiqni dorë nga ajo që keni nisur dhe mos harroni qëllimet që i keni vendosur vetes. Kthehuni një vit më vonë për të parë se sa larg keni arritur.Më të lexuarat