Prapaskena

Të rinjtë britanikë festojnë hapjen e universiteteve, “shthuren” në rrugët e qyteteve (FOTO)

Publikuar: 22/09/2021

tudentët në Britaninë e Madhe kanë festuar në klubet e natës, nisjen e sezonit të ri universitar. Të rinjtë kanë mbushur rrugët e qyteteve duke festuar në mënyrë të shthurur.

Vajzat janë fotografuar me veshjet e tyre ekstravagante, ndërkohë që djemtë shijojnë pamjen.
Klubet e natës në Nottingham dhe Birminghan u mbushën plot nga studentët, të cilët nuk u ndalën që të pinin alkool.

Edhe policia kishte zbritur rrugëve, por fatmirësisht nata kaloi pa të lënduar.
Java e studentëve filloi për shumicën e universiteteve në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar që ditën e diel dhe do të vazhdojë deri më 26 shtator.Më të lexuarat