Prapaskena

Sali Berisha i prekur nga vendimi për ta përjashtuar: Ndjej keqardhje absolute, Lulzim Basha ka kryer ‘vrasje’ të PD-së. Ai u akuzua se ka marrë para nga rusët por …

Publikuar: 09/09/2021

“E di unë me siguri që ka pasur presione dhe ai për arsye të veta është dorëzuar. Ai duhet t’i parashikonte këto. I dinte ai. Ju jeni të vetëdijshëm për një zinxhir qëndrimesh ndaj PD-së, duke filluar nga akuzat se ka marrë para nga rusët, por kjo nuk është absolutisht e vërtetë. Ky vendim i Bashës e kthen PD në satelit të Ramës. Basha ka marrë vendim fatal. PD ka marrë goditjen fatale më të pashpresë. Ndjej keqardhje absolute për PD-në. Lulzim Basha ka kryer vrasje të PD-së. Absolutisht po”, tha Berisha.Më të lexuarat