Prapaskena

22 vjeçe me “Land Rover”, kjo është vajza që shkaktoi aksidentin me 5 të vdekur në Qafë Muzinë

Publikuar: 26/08/2021

22-vjeçarja Rexhina Çelhaka nuk mund ta kishte menduar se shpejtësia me të cilën po i jepte fuoristradës tip “Land Rover” do të shkaktonte pesë të vdekur në Qafë Muzinë në orën 15:30 të ditës së sotme.

Ajo konsiderohet nga policia si shkaktarja e aksidentit duke përplasur furgonin e drejtuar nga Bardhi Prodo, i cili më pas përfundoi në greminë.

Mes viktimave, krahas Bardhi Prodos, ishin edhe një çift të moshuarish, të cilës kishin shkuar për pushime në Sarandë dhe po ktheheshin në Tiranë.

Fiqiri dhe Drita Korçari ndodheshin në furgonin e tragjëdisë bashkë me shoferin dhe dy viktimat e tjera të paidentifikuara kur janë përplasur nga makina e drejtuar prej Rexhina Çelhakës.Më të lexuarat