Prapaskena

Arrestohet për zjarrvënie të qëllimshme ish-zv. ministri i Integrimit

Publikuar: 18/08/2021

Është arrestuar për zjarrvënie të qëllimshme ish- zv. ministri i Integrimit Albert Gajo, 59-vjeç.

Gajo banues në Tiranë, dyshohet se ka shkaktuar rënien e zjarrit në një sipërfaqe me vreshtari, duke përfshirë më pas edhe një sipërfaqe tjetër me bimësi, në Leskovik të Kolonjës.

Materialet në ngarkim të tij i kaluan prokurorisë së Korçës për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr”.

Njoftimi i plotë i policisë: Kolonjë

Dogji me zjarr një sipërfaqe me vreshtari, zjarri përfshiu më pas edhe një sipërfaqe tjetër me bimësi të ndryshme, vihet në pranga autori i dyshuar.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kolonjë, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. G., 59 vjeç, banues në Tiranë, pasi në vendin e quajtur “Sarandapor”, në Leskovik, Kolonjë, me veprimet e tij ky shtetas ka shkaktuar rënien e zjarrit në një sipërfaqe me vreshtari, duke përfshirë më pas edhe një sipërfaqe tjetër me bimësi.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr”.

Drejtoria Vendore e Policisë Korçë apelon për të gjithë banorët, që në asnjë rast mos shkaktojnë zjarrvënie, pasi do përballen me ligjin. Policia fton qytetarët që të denoncojnë në numrin 112 dhe Komisariatin Dixhital për çdo rast të zjarrvënies apo të paligjshmërisë në tërësi duke iu garantuar anonimatin dhe reagim të shpejtë e të paanshëm nga strukturat policore

Kujtojmë se Albert Gajo ka mbajtur postin e zëvendësministrit të Integrimit gjatë periudhës 2005-2009, të qeverisë Berisha1.Më të lexuarat