Prapaskena

Strehimi i afganëve, ambasadorja e SHBA: Besa! Kur ka më shumë rëndësi, populli shqiptar tregon gjithmonë nder, guxim dhe mirësi

Publikuar: 15/08/2021

Amabsadorja e SHBA, Yuri Kim ka komentuar vendimin e qeverisë për të strehuar refugjatë afganë të kërcënuar nga talebanët në vendin e tyre.

Znj.Kim ka shpërndarë deklaratën e Komitetit për marrëdhënie me jashtë të Senatit amerikan ku përmendet dhe besa e shqiptarëve.

Pikërisht znj.Kim thotë se kur besa ka më shumë rëndësi, populli shqiptar tregon gjithmonë nder, guxim e mirësi.

Ajo shprehet krenare që SHBA e quan Shqipërinë mike dhe aleate.

STATUSI NGA AMBASADORJA E SHBA

BESA – kur ka më shumë rëndësi, populli shqiptar tregon gjithmonë nder, guxim dhe mirësi. Ne jemi krenarë t’ju quajmë mikun dhe aleatin tonë.Më të lexuarat