Prapaskena

Lëkundje tërmeti në vend, ndihen në disa qytete, ja ku ishte epiqendra

Publikuar: 27/07/2021

Lëkundje tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e sotme në një pjesë të vendit. Raportohet se lëkundjet janë ndjerë në disa qytete, teksa epiqendra dyshohet se është në Adriatik, pranë Lezhës.

Sipas të dhënave paraprake nga IGJEUM, tërmeti ka qenë me magnitudë 3.6 të shkallës Rihter, me epiqendër 3 km në veriperëndim të Lezhës dhe me thellësi 11 km.Më të lexuarat