Prapaskena

4 shenjat e Horoskopit që urrejnë të mos flenë me partnerin e tyre

Publikuar: 16/07/2021

Për disa njerëz, nuk ka rëndësi nëse partneri i tyre është duke gërhitur. Nuk ka rëndësi nëse ai e merr jorganin dhe i lë të pambuluar. Edhe nëse ai flet në gjumë ose shkakton më shumë nxehtësi sesa një kafe. Ka disa shenja të zodiakut që urrejnë të mos flenë pranë partnerëve të tyre dhe kjo nuk është për shkak se ata janë kërkues, por sepse nevoja e tyre ka të bëjë me kontaktin fizik. A i përkisni njërit prej tyre?

Demi

Demi janë përqafimet e fundit, kështu që për ta, të fjeturit pa një trup të ngrohtë pranë tyre është në thelb si të përpiqesh të fle pa jastëk ose batanije. Si shenja më sensuale e zodiakut, gjuha e tyre e dashurisë priret të jetë kontakti fizik, që do të thotë se kontakti fizik nuk u mjafton kurrë. Kjo shenjë toke mund të jetë e mjaftueshme për veten, por Demi gjithashtu ka tendencë të ketë një dëshirë të thellë për siguri dhe siguri.

Gaforrja

Si një nga shenjat më të ndjeshme dhe emocionale të zodiakut, nuk duhet të jetë e papritur që Gaforret duan gjithmonë një përqafim. Ndërsa disa njerëz mund ta akuzojnë këtë shenjë uji si kërkuese ose të mbërthyer, e vërteta është se ai nuk mund të fle pa partnerin e tij. Një Gaforre i dashuruar dëshiron të kalojë gjithë kohën që mundet me partneren e tij dhe madje edhe kur është në gjumë, ai është i kënaqur të dijë që është pranë tij.

Luani

Luani pëlqen të ndihet i dashur dhe është kaq i thjeshtë. Prirja e tij për dashuri fizike nuk është pretenduese. Nga mbajtja e duarve te përqafimi dhe puthja, Luani pëlqen të përmbyllet me gjithë vëmendjen, si jashtë ashtu edhe në intimitetin e dhomës së gjumit. Kjo shenjë zjarri mund të mos tregojë një fytyrë të ndjeshme kur bëhet fjalë për t’u shprehur, por nuk do ta pengojë atë të prekë dhe të ndiejë partnerin e tij

Peshorja

Ashtu si Gaforrja, Peshorja ka një reputacion për të shijuar kontakte të vazhdueshme. Ai shpesh konsiderohet si shenja më romantike në zodiak dhe kjo shenjë e ajrit mund të mos jetë ekspresive në publik, por privatisht, nuk i pëlqen asgjë më shumë sesa të jesh pranë partneres së tij. Peshorja ka tendencë të mendojë shumë për gjërat, kështu që nëse partneri i tij zgjedh të mos flejë pranë tij gjatë natës, një Peshore mund të konkludojë se diçka nuk është në rregull.Më të lexuarat