Prapaskena

Droguan e përdhunuan të renë, flasin dy shqiptarët: Erdhi vetë se e kishte ngacmuar seksualisht babai i saj

Publikuar: 27/06/2021

Dy shqiptarë janë arrestuar nga policia greke pasi kanë përdhunuar një 19-vjeçare në banesën e tyre për tre ditë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Athinë dhe dy të rinjtë 20 dhe 21-vjeç akuzohen për rrëmbim, përdhunim në grup, posedim dhe përdorim droge. Dy të pandehurit pritet të kërkojnë nga hetuesi një afat për të kërkuar falje. Por para prokurorisë ata mohuan gjithçka ditën e sotme duke hedhur poshtë variantin e dhënë nga 19-vjeçarja.

Ata shprehen se gjithçka që ka thënë vajza nuk është e vërtetë, pasi sipas tyre 19-vjeçarja u largua nga shtëpia e saj në Spata sepse ishte ngacmuar seksualisht nga babai i saj. Njëri prej të dyve dyshohet se u takua me vajzën përmes Instagramit dhe kur ajo vendosi të largohej nga shtëpia e saj, ai kërkoi të shkonte në shtëpinë e tij. I akuzuari gjithashtu pohoi se 19-vjeçarja u përpoq të kishte një marrëdhënie me njërin prej tyre. Dhe kur ai nuk u përgjigj, ajo u përpoq të kryente marrëdhënie me mikun e tij.

Më tej thuhet se vajza u takua përmes mediave sociale me një nga autorët e krimit dhe e vizitoi atë në shtëpinë e tij, në Agios Nikolaos Patision. Autori i dytë gjithashtu u shfaq atje dhe së bashku ata e përdhunuan atë për tre ditë, duke vazhduar nën ndikimin e drogës. Vajza pretendon se ata i hodhën diçka në pije asaj për të ulur rezistencën e saj. 19-vjeçarja madje tha se bashkatdhetarët e saj të rinj e detyruan atë të fshinte mesazhet që kishin shkëmbyer nga Instagram dhe ajo e bëri atë sepse ishte e frikësuar. Të shtunën në mëngjes, ata e lanë atë në zonën e Pireut dhe hipën në anije për një pushim në Mykonos.Më të lexuarat