Prapaskena

Prej një muaji i intubuar, Covid 19 i merr jetën artistit të madh shqiptar Guljelm Radoja

Publikuar: 05/05/2021

Ka ndërruar jetë si pasojë e Covid 19 artisti i madh shqiptar Guljelm Radoja. Ai ka ndërruar jetë në spitalin Covid 2 në Tiranë, ku po mbahej i intubuar.

Fillimisht aktori 76-vjeçar ishte shtruar në spitalin rajonal të Durrësit, një repart i të cilit trajtonte rastet Covid, dhe më pas u soll në spitalin Shefqet Ndroqi në gjendje të rënduar, në intubim.

Ai nuk ka mundur që të fitojë dot betejën me Covid, dhe është shuar në orët e para të mëngjesit të sotëm.Më të lexuarat