Prapaskena

Berisha nxjerr mesazhin: Kandidati që shpenzoi 10 milionë euro për blerje votash

Publikuar: 29/04/2021

Ish-kryeministri Sali Berisha akuzon ish-ministrin, deputet aktual i Kuvendit që fitoi një mandat tjetër në 25 Prill në Durrës, këtë herë jo me LSI-në, por PS-në, Lefter Koka se ka hedhur miliona euro për të blerë vota.

“Terr Koka shpenzoi 10 milione euro per blerje votash. Qytetari denoncon blerjen e votes nga Terr Koka!

Porosine e Territ per te perdor + dhe jo x ne votim per voten e blere. Lexoni mesazhin e tij.

Pershendetje dr jam nje qytetar qe kame shitur voten tek Lefter Koka i cili thuhet se ka shpenzuar 10 milion euro duke blere vota dhe sipas porosise se tij voten time e kam qarkuar me plus jo me x qe ti dalloj votusit qe ka bler kte mund ta vertetoni duke pa gjith votat qe ka lefter koka ne durres ca votash jan me + jan te blera ju pershendes ju lutem mos e nxirrni emrin ose numerin tim” shkruan Berisha.Më të lexuarat