Prapaskena

Pamje të rënda/ E “përpiu” makineria për bluarjen e mishit, ndërron jetë punonjësja

Publikuar: 11/02/2021

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Rusi. Një punonjëse e një fabrikë mishi ka ndërruar jetë pasi ka ngecur në një makineri të përpunimit të saj.

Mediat e huaja raportojnë se punonjëses i ngeci dora në makineri teksa po përpiqej të fuste një pulë.

Ngjarja e ndodhur në fabrikën e quajtur Belosuovo ka tronditur opinionin vendas, ndërsa policia raporton se punonjësja kishte humbur jetën në vend dhe makina ia kishte prerë pjesën më të madhe të trupit.Më të lexuarat