Prapaskena

Tragjike/ Koronavirusi i merr jetën gazetarit legjendar të CNN

Publikuar: 23/01/2021

Prezantuesi televiziv me famë botërore, Larry King, ka ndërruar jetë në moshën 87-vjeçare, disa javë pasi u shtrua në spital me COVID-19.

Përmes një njoftimi postuar në llogarinë e Kingut në Twitter është bërë e ditur se ai vdiq në një Qendër Mjekësore në Los Angeles.

“Me një trishtim të thellë, Ora Media njofton vdekjen e bashkëthemeluesit, mikpritësit dhe mikut tonë Larry King, i cili vdiq këtë mëngjes në 87.”

“President të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, udhëheqës botëror dhe personalitetet nga sfera artistike dhe politike kaluan nëpër shfaqjet e tij, ku Larry King ju drejtonte pyetje të thjeshta dhe të qarta” shkruhet në njoftim.

Për 25 vjet ai prezantoi shfaqjen “Larry King Live” në rrjetin televiziv amerikan CNN.Më të lexuarat