Prapaskena

Fitoi 500 euro në kazino dhe…/ Detaje të rënda nga vrasja mizore e kinezes në Greqi

Publikuar: 12/01/2021

Informacione të reja dalin në dritë në lidhje me hetimin e vrasjes së gruas kineze që u gjet në një valixhe në Vilia.

Autoritetet po mbledhin informacion nga telefoni celular, kamerat dhe llogaritë bankare të gruas kineze që u zhduk më 17 tetor dhe rreth 15 ditë më parë trupi i saj u gjet në një valixhe në Vilia.

Policia, nga dëshmia e shoqes së saj të ngushtë, po mbledh informacione për praninë e saj në Kazinon Parnitha. Shoqja e saj raportoi se ajo fitoi 500 euro dy ditë para se të zhdukej në lojërat me letra. Në kazino, megjithatë, ajo thuhet se shkoi me shumë njerëz.

Ende po hetohet pse pas zhdukjes së saj, katër nga shoqet e saj të dhomës u larguan nga shtëpia dhe u zhvendosën në një zonë të provincës. Ata theksuan se kishin mbyllur një apartament para se të zhdukej gruaja kineze. Policia gjeti presidentin e Shoqatës Kineze në Sheshin Koumoundourou, por ky njeri nuk ofroi asgjë në këtë çështje.

Natën e zhdukjes së saj, një nga njerëzit e fundit që foli ishte një teze nga Kina. Ajo dha alarmin dhe njoftoi zhdukjen e saj, duke shkaktuar shumë pyetje.

Faqet e rrjeteve sociale dhe dhomat e bisedave gjithashtu merren parasysh. Policia po heton gjithashtu raportet se gruaja kineze shkoi në bare lokale në qendër të Athinës dhe ra në kontakt me njerëz nga Ballkani dhe Azia.Më të lexuarat