Tag : Korrupsion

Krim & KorrupsionKryesore

Banda e kredive Ibro-Meskuti pagoi një prokurore 60 mijë euro në muaj që të mos i arrestonte, dosja për zhvatjen e 5 shqiptarëve zvarritet prej 3 vitesh, mafia vijon aktivitetin kriminal

prapaskena
Në shkurt të vitit 2020, Ministria e Drejtësisë çoi në Prokurorinë dosjen me 700 faqe për klanin familjar dhe mafioz të dyshes Olsi Ibro dhe Arben...
InvestigimKrim & KorrupsionKryesore

Faktet / Damian Gjiknuri u dha fusha nafte dhe HEC-e klientëve të ish zyrtarit të FBI që u arrestua. Përfitues oligarku rus Oleg Deripaska dhe Shefqet Dizdari që paguan si sekser Charles McGonigal

prapaskena
Nuk mund të mungonte roli kyç i Damian Gjiknurit në skandalin dhe arrestimin e ish zyrtarit të lartë të FBI-së në Shtetet e Bashkuara të...
AktualitetEkonomiKryesore

Hajduti Dritan Agolli jep 13 mln euro për pistën Formula 1 të Blendi Gonxhes, gruas së tij Elda dhe të birit Dante në Elbasan. SPAK të ndërhyjë para se të vidhen paratë publike

prapaskena
Dhi e zgjebosur, korrupsionin përpjetë. Pas tenderit për ngritjen e satelitëve në hënë, që u anulua gjithsesi, drejtorët e njënjuar për korrupsion të Edi Ramës...
AktualitetKryesorePolitikëPrapaskena

Bie Rruga e Arbërit, halldupi Rrok Gjoka braktis punimet me urdhër të Ballukut për të mbaruar tunelin e Zamirit në Palasë, ikën asfalti, korrupsion dhe mashtrim me cilësinë e punimeve

prapaskena
Rruga e Arbërit, vepra e vetme kryesore infrastrukturore e qeverisë së Edi Ramës në 9 vite, është kthyer në një histori korrupsioni dhe dështimi. Pjesa...
KryesorePolitikëPrapaskena

Kryebashkiaku i Peqinit Lorenc Tosku i jep tendera babait të shefit të financës Naim Llucës, shoqëri me vrasës dhe bosë droge

prapaskena
Jo vetëm kryebashkiakët e Elbasanit dhe Librazhdit, por edhe kryebashkiaku i Peqinit, Lorenc Tosku, është pleksur me krimin dhe korrupsionin. Nëse Gledian Llatja dhe Kastriot...