Tag : Gjoba

AktualitetKrim & KorrupsionKryesorePrapaskena

Kulmi! Veshoja i gjobave me televizion! Rilindja shpërblen fundërrinën Elvi Fundon, AMA i jep licencë për dy qarqe. Vendimi korruptiv. Cili është burimi i parave, roli i Tigrit dhe disa oligarkëve 

prapaskena
Nga njëra anë bën moral dhe gjoja denoncon korrupsionin e pushtetit me portalin e tij periferik dhe mediokër të gjobave, nga ana tjetër finalizon afera...
AktualitetKrim & KorrupsionKryesore

Ja pse stani i drogës Ora News sulmon prokurorin Sokol Malajn, KLSH-në, AKSHI-n e Veliajn, gjobat dhe pazaret e bosit non grata të heroinës Ylli Ndroqi që vijon të fshihet pas medias së konfiskuar si aset kriminal

prapaskena
Në 19 dhjetor 2022, Ora News që është konfiskuar nga shtetit si aset kriminal, nisi të sulmonte prokurorin e Tiranës, Sokol Malajn. Televizioni i konfiskuar...
KryesorePolitikëPrapaskena

Njihuni me ‘bolen e Bodes’ që shkurtoi veshët me lekë gjobash, si e bleu vilën në Gjirin e Lalzit, kryefundërrina Elvi Fundo paguhet nga Balluku, Tigri, Bashkim Ulaj, Vasili, Maho, Teqja, Gramos Sako, non gratat dhe ëndërruesit e inceneratorëve. Gjobiti deri tek priftërinjtë

prapaskena
Njihet gjerësisht si ‘bolja e fishkur’ e Ridvan Bodes, fundërrinë e fundërrinave, zëdhënës i nongratave, kumarxhi, partiak ngjitës, gjobaxhi ordiner, dhjaks, i pabesë, pa asnjë...
EkonomiInvestigimKryesore

Gent Gazheli pazar me Bankers Petroleum për t’i falur gjobën 100 milionë euro për vjedhje. Nuk zbaton vendimin e Gjykatës së Lartë. Pse nuk flet Fania tani?

prapaskena
Më 28 shtator 2017, një grup kontroll i Drejtorisë së Doganave inspektuan depozitat e kompanisë Bankers Petroleum në Patos-Marinzë pas marrje së denoncimeve se kompania...