Prapaskena

Dosje rozë

Kush është ‘miu’, pronari i mediave ish i dashuri i Kiara Titos, deri në fund të BBV numri mund të shkojë 15. A është ky burimi i arrogancës ndaj Luizit?

Publikuar: 17/03/2023

Pothuajse çdo muaj që kalon identifikohet një ish i dashur i ri i Kiara Titos.

Javën e kaluar, Kiara Tito pranoi edhe një raport, sipas saj vetëm miqësor, me Roni Kokën. 

Deri më tani vetë Kira ka pranuar se ka pasur të paktën 9 dashur.

Megjithatë, Kiara Tito nuk ka folur deri më tani për një lidhje që përflitet me një pronar mediash dhe oligark.

Jo vetëm përflitje, por Prapaskena ka mësuar edhe detaje.

Bëhet fjalë për një personazh që vepron në heshtje dhe që kur u bë me televizion i takonte vetë moderatoret për t’i marrë në punë.

Oligarku i mediave takohej shpesh edhe me moderatoren bukuroshe….tek ‘Trandafili i Bardhë’, ku bisedonin për ‘punën’ dhe më pas ngjiteshin tek apartamenti i saj, të cilin ia kishte blerë një bandill i mëparshëm.

Të njëjtën strategji ka ndjekur edhe me Kiara Titon. Bosi i mediave, i njohur me nofkën ‘miu’, e ka njoftuar zonjushë Titon për t’u takuar, për të biseduar për ‘punën’.

Sipas një burimi, kur Titos i ka shkuar messzhi, Kiara Titos i kanë ngritur sytë nga vlerësimi dhe ka nxitur për tek i ashtuquajturi oligark, pasi në fakt është një ‘mi korrupsioni’ që përdoret nga një linjë e fortë krimi.

Më pas raporti ka vijuar sipas parashikimeve…

Një pjesë e parave që ‘miu i korrupsionit’ i ka marrë me tendera dhe koncensione korruptive, kanë përfunduar në çantat e moderatoreve dhe modelave që e bënin ‘miun’ të lëkundej si para ndonjë tërmeti.

Nuk dihet nëse ishat e fuqishëm janë edhe burimi i arrogancës së Kiarës ndaj Luizit. Është vënë re se Kiara acarohet edhe kur Luizi bën humor, kur ha ushqim më shumë se sa duhet, kur nuk kurohet si duhet, kur Luizi e puth dhe për shumë aspekte normale njerëzore.

Por Luizi tha se nuk e kishte problem, duke nënkuptuar se ai do të ishte i fundit dhe i vërteti.

Ja kam thënë dhe Kiarës. Unë mërzitem për çfarë mund të ndodhë nga data 24 Dhjetor e këtej, se ça ka ndodhur më përpara…ti nuk ke ardhur nga qielli, ke pasur një jetë, ke pasur një lidhje, dy, tri, pak rëndësi ka“, tha Luizi.

Përpos Roni Kokës, Kiara ka qenë e lidhur me kërgëtarin Butrint Imeri.

Mirëpo, ajo që ka marrë vëmendjen së fundi për Kiarën u aludua se ajo ishte në një “romancë” me Mozzik dhe shkak u bënë disa foto dhe veshjet e njëjta.

Më parë, Mozzik publikoi një foto me këmbën e një vajze, e cila kishte veshur një fustan në ngjyrë jeshil.

Më pas publikoi Kiara foto para pasqyrës me të njëjtin fustan dhe menjëherë ndjekësit dyshuan se ata ishin bashkë.

Ndërkaq, Mozzik ka publikuar edhe një foto ku shfaqet me xhupin e gjelbër, të cilën e a veshur edhe Kiara brenda shtëpisë së BBVA.

Pas ndarjes me Butrintin, Tito u përfol për një romancë me Young Zerkën.

Por, Kiara ka pranuar që dy ish të dashur të saj, e kanë ngacmuar me adresa false, por kjo deklaratë tregon për një numër të lartë lidhjesh nga ana e moderatores.

Po, më ka ndodhur. Kam kuptuar që kanë qenë adresa fallco, e shihja shpesh nëpër story. Dhe më pas e kam kuptuar. Por mua më pëlqejnë këto gjëra. Ka qenë një nga dy ish-ët“.

Por, Kiara ka folur edhe për një të dashur që rrinte jashtë shtetit.

Ai çohej në 8, shkonte në punë, mbaronte punën vinte në shpi, hante bukë, shkonte në palestër. Nuk kemi bashkëjetuar, por më shumë rrinim te shtëpia e njëri-tjetrit. Rrinim shumë bashkë. Zgjati goxha si lidhje. Ishin rrethanat që na çuan në ndarje, nuk kanë lidhje me mua ose atë personalisht. Janë rrethanat të tilla që të bëjnë të mbyllësh diçka. Punonte, jetonte jashtë shtetit“, ka treguar ajo.

Kiara ka folur për një tjetër të dashur, me të cilin kishte rënë në dashuri pasi kishte rënë në pusetë.

“Takimi më i sikletshëm ndonjëhërë ka qenë kur unë dola më një djalë që e kisha shumë qejf dhe kur dola nga makina e tij rashë në pusetë.

Kam rënë vërtëtë.

Kam pasur një këmbë jashtë pusetës dhe një këmbë kështu.

Se ky ishtë pak tip i hedhur unë kam qënë më e vogël, ishim afër një lokali dhë pastaj mori një zorrë dhe më lante më zorrën e ujit se u bëra komplet më baltë.

Isha dhe me fustan. Ai më takoi sërish dhë u dashurua dhe më shumë me mua dhe veprimet e mia“.Më të lexuarat