AnalizëJetë/stilKrim & Korrupsion

Si po mbahet në burg Lefter Koka pa asnjë provë, për hir të Ilir Metës dhe reformës

Nga Ylli Manjani 

Narrativa, narrativa posi.

Lefter Koka kaloi vitin në paraburgim me 3 akuza x 2 çështje në kurriz.

E akuzojnë në narrativë për korrupsion.

Robi, po në narrativë, pyet:

-Ku janë lekët apo plaçka e korrupsionit?
Hiç. Asnjë qindarkë e kapur.

-Kush e korruptoi?
Nuk dihet. Askush nuk ka dhënë asnjë dëshmi, qoftë dhe anonime që ka dhënë bakshish.

-Ç’favor kreu dhe për llogari të kujt?
Po, si të them, diçka do ketë bërë…

-Si u korruptua?
Po ja, ca shokë të djalit të tij kanë faturuar për kompaninë e inceneratorit dhe, Lefteri del “korruptuar”….!

-Mos është evazion fiskal?
Evazion është, madje disa janë dënuar për evazion. Por evazioni i tyre quhet korrupsion për Lefterin. Reforma vlla, reforma…

-Kur u korruptua?
Po si të them, 4 vite pasi firmosi një kontratë me autorizim të qeverisë.
————
Pra shkurt, në narrativë, ruhuni nëse shokët tuaj apo të fëmijëve tuaj bëjnë evazion se e hani ju për korrupsion!🤷‍♂️

Mbani parasysh, gjithmonë në narrativë, se arrestimi juaj gëzon pa masë turmat…😡
————
#Partia ime më kallëzon, partia tjetër të arreston…

#Drejtësia nuk është perfekte, por ama po ecën përpara-tha ajo.

#Përpara drejt diktaturës së rilindur.

Postet e fundit

Dritëhijet e sigurimsit SS në majën e gjyqësorit, pedagogu që i vuri “10” gruas së tij, si e kaloi Vetingun me stilin ‘gërshërë’, fijet e zeza klienteliste, dosje pasurie dhe lidhjet me ‘Ujkun e Bardhë’

prapaskena

Largimi i Bashës, vlen edhe si i pasinqertë

prapaskena

Fotot / Vetëm Megi Pojani i afrohet Monika Kryemadhit për restaurim fytyre, ja si i kanë shfryrë faqet. Mona: Bukurinë e kam natyrale

prapaskena