Prapaskena

Pa kategori

Grabitja e Postës Shqiptare në Kamëz, gjykata jep vendimin për një prej autorëve

Publikuar: 21/04/2022

Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masën e sigurisë për një prej bashkëpunëtorëve të grabitjes së Postës Shqiptare në Kamëz. Gjykata ka dhënë ndaj tij masën e arrestit me burg.

20-vjeçari ashtu sic ka deklaruar në dëshminë pak pas arrestimit, Kurti ka mohuat të ketë qenë i përfshirë në grabitje, duke pranuar se ideator dhe ekzekutues ka qenë Elis Suçi.

Kurti përjashton veten nga grabitja, edhe pse pranon se ka qenë në dijeni se Suçi do të bënte grabitje.

Ngjarja ndodhi pak ditë më parë ndërsa arritën të grabisnin 10 milionë lekë të vjetra.Më të lexuarat