Kryesore Memorie

Del fotoja e rrallë e Mbretëreshës Geraldinë duke bërë pazar në Norvegji më 1939

“Life” ka botuar, në muajin korrik 1939, një fotografi të rrallë të mbretëreshës Geraldinë duke bërë pazar në Norvegji, të cilën, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar:

Zotërinj:

Gjatë qëndrimit të tyre të fundit në Norvegji, ish-mbreti dhe mbretëresha Geraldinë e Shqipërisë janë pare shpesh në publik.

Ish-Mbretëresha Geraldinë është shumë e dhënë për të bërë pazar. Megjithë bagazhet e shumta që ajo solli nga Tirana, iu deshtën 25 të tjera për të marrë suveniret që ajo bleu në Suedi dhe Norvegji.

Gjatë një udhëtimi me motor në Norvegji, ajo u ndal buzë rrugës për blerë disa pantofla të bëra prej lëkure fokash, të zbukuruara me lepur të bardhë.

Unë shkrepa këtë fotografi të saj duke bërë pazar.

Henning Sinding-Larsen

Oslo, Norvegji

Postime

Ditë të vështira për Trump, prokurori amerikan e merr nën hetim, Irani lëshon urdhër-arrest për të

admin

Sherr në Divjakë, tre familjarët rrahin dhe qëllojnë me sende të forta një 52 vjeçar

Users

50 prokurorë të Tiranës kundër Lulzim Bashës pas sulmit ndaj Elisabeta Imerajt: Po tenton të na bëjë presion dhe shantazh

admin

Ekstradohet nga Greqia anëtari i bandës së ’97. Si i grabiste furgonat me refugjatë që vinin nga Kapshtica

Users

(PAMJE TË RËNDA NGA QEPAROJA) Gjithçka në sy të turistëve, polici tërheq zvarrë të moshuarin e pastrehë, tenton të nxjerrë edhe armën

Users

O Zot sa i riu! Kodheli nxjerr foton e vjetër me Finon: Shokë klase! Do takohemi sërish

Users