Tag : Skandal

InvestigimKrim & KorrupsionKryesore

Faktet / Damian Gjiknuri u dha fusha nafte dhe HEC-e klientëve të ish zyrtarit të FBI që u arrestua. Përfitues oligarku rus Oleg Deripaska dhe Shefqet Dizdari që paguan si sekser Charles McGonigal

prapaskena
Nuk mund të mungonte roli kyç i Damian Gjiknurit në skandalin dhe arrestimin e ish zyrtarit të lartë të FBI-së në Shtetet e Bashkuara të...
AktualitetKrim & KorrupsionKryesorePolitikë

Si u ble Blendi Fevziu nga Arben Ahmetaj, anuloi emisionin Opinion për pagesat e Klodian Zotos me ndërhyrjen e Tigrit, si u mashtruan të ftuarit  

prapaskena
Emisioni “Opinion” në TV Klan, me moderator gazetarin Blendi Fevziu, ka bërë mbi 30 emisione për çështjen e inceneratorëve, kryesisht në linjën e akuzave të...
Krim & KorrupsionKryesore

15 miliardë lekë / Kush është shefi i drogës dhe prostitucionit që kryeson listën për vlerën e tenderave në Shëndetësi. Pse SPAK nuk zbaton ligjin anti-mafia?

prapaskena
Zakonisht, bosët e drogës qëndrojnë në hije dhe të fshehur në zgafella, pastrojnë në heshtje paratë e krimit dhe shijojnë pa zhurmë pasuritë. Në Shqipëri...
AktualitetKrim & KorrupsionKryesore

Pas Dakos, rrihet vençe kreu i OSHEE Ardian Çela në parking pas konfliktit me Ballukun për ndarjen e tenderave, Bela e dublon me një ushtar të saj 

prapaskena
Administratori i OSHEE, Ardian Çela, i perceptuar dhe i akuzuar si një ‘pitonët’ e aferave me tendera në vend, është dhunuar me grushte dhe sende...
AktualitetEkonomiKryesore

Drejtori i ‘pensioneve’ Astrit Hado afera me tendera, vjedh edhe naftën e shtetit, abuzime me emërimet, makinat publike përdoren privatisht, lidhja klienteliste me Ben Tigrin 

prapaskena
Kontrolli i Lartë i Shtetit, përmes një raporti të detajuar, ka konstatuar se në Institutin e Sigurimeve Shoqërore me në krye Astrit Hadon është vjedhur...
Dosje rozëKryesore

Motra e dashnores së drejtorit të Fondit Besa rreh gruan e tij, ajo i mori në punë, ato bëjnë si shefe dhe po i marrin Bajramin, intriga dhe tradhti 

prapaskena
Një aferë me sfond erotik i shtohet skandaleve financiare të Fondit Besa me skemat e mëdha të mashtrimit, ku zhvateshin qytetarët duke u faturuar kredi...
AktualitetKrim & KorrupsionKryesorePrapaskena

Ylli i drogës nuk zë mend, vijon shantazhin ndaj institucioneve publike për interesa korruptive edhe pas shpalljes non grata nga SHBA për shantazh. I përfshirë në call centera. A fshihet pas tij koka e krimit Ilir Meta që ka 5 dosje në SPAK?

prapaskena
Në prill të vitit 2022, Departamenti i Thesarit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës njoftoi shpalljen non grata të biznesmenit Ylli Ndroqi, pronar i televizionit...
AktualitetKrim & KorrupsionKryesore

Trafikanti Armand Lilo i kullës pa leje ‘Syri i Tiranës’ merr ‘dhuratë të çmendur’ nga Rama, leje për kompleks pallatesh 3 ditë para Vitit të Ri, në vend të arrestimit, kunati i Xhafajt do vijojë pastrimin e parave në ndërtim 

prapaskena
Në një kohë kur Prokuroria e Tiranës duhej të kërkonte arrestimin e Armand Lilos, për ndërtimin e 7 kateve pa leje në kullën gango ‘Syri...