Tag : Bashkim ulaj

Krim & KorrupsionKryesore

Pazari i shekullit / Bashkim Ulaj do zhvatë shqiptarët deri në 2058, 1.3 miliardë euro të ardhura me aferën Thumanë-Kashar, oligarku i Berishës do na marrë lekët deri kur të bëhet 100 vjeç

prapaskena
Edi Rama ka vendosur që të finalizojë pazarin e nisur nga Damian Gjiknuri, i cili parashikon që Bashkim Ulaj të zhvatë shqiptarët për 35 vitet...
InvestigimKrim & KorrupsionKryesore

Letrat / Bashkim Ulaj korrupsion me Shkëlqim Leskajn, tenderin 3 milionë euro e mori Gener 2, punimet Shkëlqim e Mirel Elmazaj. Kriteret abuzive siç i donte Baçi

prapaskena
Oligarku Bashkim Ulajt ka blerë dhe korruptuar ish drejtorin e Ujësjellësit të Vlorës, Shkëlqim Leskajn, i cili i ka dhënë në mënyrë të paligjshme dhe...
Krim & KorrupsionKryesore

Gjobat e Ylli Ndroqit, ja kush janë 30 biznesmenët që paguajnë tek trafikanti i drogës, tarifa e narkosit për secilin. Sfidojnë SHBA-të dhe SPAK-un duke financuar njeriun e listës së zezë 

prapaskena
Ashtu siç edhe kemi paralajmëruar, Prapaskena publikon sot emrat e 30 biznesmenëve që vijojnë të paguajnë trafilantin e drogës, Ylli Ndroqin, në formë gjobe që...
InvestigimKryesorePrapaskena

‘Gjobat’ e Elvi Fundos, Bashkim Ulaj 2 milionë lekë në muaj, Veliaj 700 mijë, Dionis Teqja 3 milionë, Klod Allajbeu 850 mijë, ja sa lekë i japin nga Sokol Meqemeja, Theodhoro Çami, Gjergj Luca tek ‘mamuthi’ Maho

prapaskena
Disa nga të ashtuquajturit oligarkë që kanë përfituar prona dhe para publike nga pushteti i Rilindjes, paguajnë ish zyrtarin e PD-së, Elvi Fundon, i cili...
KryesorePolitikëPrapaskena

Njihuni me ‘bolen e Bodes’ që shkurtoi veshët me lekë gjobash, si e bleu vilën në Gjirin e Lalzit, kryefundërrina Elvi Fundo paguhet nga Balluku, Tigri, Bashkim Ulaj, Vasili, Maho, Teqja, Gramos Sako, non gratat dhe ëndërruesit e inceneratorëve. Gjobiti deri tek priftërinjtë

prapaskena
Njihet gjerësisht si ‘bolja e fishkur’ e Ridvan Bodes, fundërrinë e fundërrinave, zëdhënës i nongratave, kumarxhi, partiak ngjitës, gjobaxhi ordiner, dhjaks, i pabesë, pa asnjë...