Prapaskena

Aktualitet

Pësoi hemorragji cerebrale, si paraqitet gjendja e poetit Agim Doçi

Publikuar: 23/06/2024

Poeti shqiptar Agim Doçi i cili pësoi një hemoragji cerebrale, që prej mëngjesit të djeshëm vijon të mbetet i shtruar në QSUT.

Gjendja shëndetësore e poetit nuk ka asnjë përmirësim edhe pse bluzat e bardha po e mbajnë në monitorim të vazhdueshëm dhe po japin shërbim mjekësor intensiv.

Aktualisht ai po mbahet në monitorim nga mjekët neurokirurgë dhe ndodhet në gjendje kritike për jetën.

Agim Doçi, 76-vjeç, është autor i qindrave teksteve të këngëve shumë të njohura, fituesi i mbi 50 çmimeve, ndër to dhe dy herë përfaqësues me tekstet e tij në Eurovizion.Më të lexuarat