Memorie

Sot 17 vite pa ish-presidentin Ibrahim Rugova, amaneti i fundit që la për Kosovën: Mos e prishni miqësinë me SHBA-në

Në Qarkun Korçë gjate natës ka pasur reshje shiu por në disa zona edhe dëbore, kryesisht në ato që janë mbi 900 metra nga niveli i detit.

Në aksin rrugor që lidh Korçën me zonën turistike të Dardhës në disa kilometra rresht ka pasur reshje dëbore, trashësia e së cilës ka shkuar nga 10 cm deri 25 cm. Dëborë ka mbuluar gjithashtu pjesë të rëndësishme të rrugëve Korçë-Voskopojë, Korçë-Qafa e Qarrit-Ersekë, ku trashësia e dëborës shkon deri në 15 cm.

Autoritetet kanë njoftuar e është punuar dhe vazhdon puna me 7 mjete borëpastruese për pastrim dhe kriposje.

Këshillin që në rrugën e Dardhës mjetet të jenë të pajisura me zinxhirë ose goma dimërore ne orët e paradites, nga km 8 deri në km 13. Në akset e tjera qarkullimi i mjeteve behet pa probleme, rekomandohet përdorimi i gomave dimërore.

Postet e fundit

Tre gratë fatale pas vdekjeve të Olldashit, Santos dhe Tanit të ‘Topit’ që fshehu politika dhe media

prapaskena

Fotot konfirmojnë vrasjen e Sokol Olldashit, nuk njihej më nga goditjet, krimi dyshohet se u krye pas largimit të gruas nga aksidenti i inskenuar. A e urdhëroi Berisha eliminimin fizik dhe pse?

prapaskena

Çfarë e lidh burrin e Manastirliut (Ermal Gjinajn) me Klod Allajbeun? Karriera nga ‘mallist’, roje, faqosës i RD-s tek sekretar i Genc Rulit

prapaskena