Prapaskena

Aktualitet

Nuk dihej! Tina është e martuar, nëna: Dasma u bë para 2 javësh, dhëndri ka ngelur këtu, lirojeni

Publikuar: 17/10/2022

Martina Pajollarit është e martuar. Edhe pse pas vrasjes së Martin Çeços doli në pah se 18-vjeçarja kishte krijuar lidhje me viktimën dhe me Valter Mollajn, rezulon se ajo është e martuar. Këtë e pohoi nëna e saj, Miranda Pajollari, e cila ka zbuluar se Tina është martuar dy javë më parë. Ajo kërkon nga shteti që ta lërë të lirë, pasi dhëndri ka mbetur në fshat.

I bëri festë ai çupa nuk e pranoi, se çfarë na futën në këto ngatërresa. Në polici na kërcënonin, na bënin. Erdhën na morën në 2 të natës, çupën e goditën. Jemi të pafajshëm, ne dhe ata djemtë, na kanë ndihmuar. Janë shumë të pafajshëm, ata dhe çupa ime. E kanë marrë një natë, ne nuk e dinim vendin. Qante bërtiste çupa, nga kërcënimet i thoshte ato. Ne na ndihmonin për ushqimet për çdo gjë, se kam 4 fëmijë,. Valteri na ndihmonte, ka vajzën sa çupa ime. Burri e kërkon vajzën. Gjykata të më japë çupën, jemi të pafajshëm. Tina është e martuar, ka dy javë çupa që është martuar. Ka bagëtitë në fshat, ngeli këtej dhëndri. Është në Vlorë.‘- tha nëna.

Martina Pajollari, u arrestua nga policia pasi dyshohet se ka qënë pjesmarrëse në planin e autorëve për të vrarë Çeçon dhe në momentin e vrasjes. Trupi i pajetë i Martin Çeços u gjet më 16 Qershor 2022 në rezervuarin e Kolanecit në Maliq. Ai ishte raportuar i zhdukur në polici nga i ati, më 12 Qershor. Në trupin e 26-vjeçarit u konstatuan shenja dhune, ç’ka nxiti dyshimet se mund të ishte vrarë derisa u zbulua e vërteta. Bleti Angjo, Valter Mollaj dhe Edlir Mollaj janë pas hekurave për vrasjen e Martin Çeços.Më të lexuarat