Tag : Fbi

AktualitetKrim & KorrupsionKryesorePolitikë

Aventurat e agjentëve / Kodoshi Neza nga përkthyes i Tom Doshit për ‘atentatin’ e Metës, çantat me para tek darkat me Ramën. Ku i merrnin paratë Agron Neza dhe Duçka që paguanin kryeagjentin qejfli të FBI-së?

prapaskena
Nga Gjergj Erebara  Ka shumë gjasa që së shpejti, një thriller spiunazhi apo një serial televiziv do të bëhet bazuar në historinë e Charles McGonigal,...
Dosje rozëKrim & KorrupsionKryesore

Me femra misterioze e çanta me para / Agron Neza i ‘FBI’ i mori 10 milionë euro një oligarku për ta shpëtuar nga lista e zezë, si arriti deri tek Rama, zbulohet baza e kodoshit të kundërzbulimit në Tiranë, lidhje me Avni Ponarin e Gjiknurin

prapaskena
Kur gjithë mediat në Shqipëri ziejnë për skandalin e FBI-së amerikane që mban emrin “Charles McGonigal”, një gazetar i njohur kosovar deklaroi dy ditë më...