Tag : Damian Gjiknuri

Krim & KorrupsionKryesore

75 milionë euro tendera, HEC-e dhe puse nafte / Lidhjet korruptive të Damian Gjiknurin me Agron Nezën, McGonigal të FBI-së, Deripaskan e Putinit dhe Shefqet Dizdarin, pazari me pasuritë publike

prapaskena
Damian Gjiknuri ka një rol të rëndësishëm në skandalin rreth ish agjentit të FBI, Charles McGonigal, paguar nga ‘kodoshi’ shqiptar Agron Neza për arsye të...
InvestigimKrim & KorrupsionKryesore

Faktet / Damian Gjiknuri u dha fusha nafte dhe HEC-e klientëve të ish zyrtarit të FBI që u arrestua. Përfitues oligarku rus Oleg Deripaska dhe Shefqet Dizdari që paguan si sekser Charles McGonigal

prapaskena
Nuk mund të mungonte roli kyç i Damian Gjiknurit në skandalin dhe arrestimin e ish zyrtarit të lartë të FBI-së në Shtetet e Bashkuara të...
Krim & KorrupsionKryesorePolitikëPrapaskena

Oligarku rus që korruptoi ish zyrtarin e FBI bleu edhe Damian Gjiknurin, si e mori HEC-in e Shushicës, Oleg Deripaska ortak me Idajet Ismailajn e Alb Star. Si kanë depërtuar njerëzit e Putinit në Tiranë

prapaskena
Ish-zyrtari i lartë i FBI-së në Nju Jork Charles McGonigal është arrestuar për lidhjet e tij me një oligark rus Oleg Deripaska, një miliarder rus...
KryesorePrapaskena

Gruaja e Gjiknurit udhëtoi drejt Idisë me kryebashkiakun e natës për të zbuluar veten me gurunë që ‘nxjerrë florinj’ nga goja, ngjitën Malin e Shenjtë

prapaskena
Një histori sa për të qeshur aq edhe për të qarë që ka vënë në siklet edhe vetë qeverinë. Anëtarësimi i Damian Gjiknurit dhe bashkëshortes...
KryesorePolitikë

Tom Doshi në Kryeministri për të ‘sqaruar’ Ramën për tendera dhe emërime? Si e kërcënoi dhe i rrahu ministrat në 2015, Gjiknurin e çonte për të blerë cigare

prapaskena
Ish-deputeti Tom Doshi, i shpallur në listën e zezë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, u pa dje duke hyrë në Kryeministri. Praninë e Doshit...
Dosje rozëKryesorePolitikëPrapaskena

Hijet e Damian Gjiknurit, lidhjet me gay-t, indianët, rusët, serbët, Berishën, Argitën, Zanën, ofshoret, spiunazhin deri tek aferat në Singapor, Mërtiri e klanet okulte

prapaskena
Emri tij përfaqëson tashmë një fenomen më kompleks dhe me më shumë hije se sa Rasputini. Në Shqipëri nuk ka një personazh tjetër më me...